Město chystá hned dva jarmarky najednou

Valašskomeziříčská radnice připravila od letošního roku řadu tematických jarmarků. Probíhají na náměstí a hlavním cílem je oživení městského centra. „Už tento pátek se mohou občané i návštěvníci našeho města těšit na tradiční a velmi úspěšný květinový jarmark a další farmářský trh.  Těší mě, že je o naše trhy zájem jak mezi prodejci, tak i mezi zákazníky,“ neskrývá spokojenost místostarostka města Yvona Wojaczková. Radnice zároveň usiluje, aby stánkaři vydrželi na náměstí i do pozdních odpoledních hodin. „Určitě se pokusíme prodejce na trzích přesvědčit, aby prodejní dobu kvůli lidem prodloužili a stánky nezavírali před 17. hodinou,“ dodává místostarostka.

Květinový jarmark představí širokou paletu květin. „Na třicet prodejců nabídne návštěvníkům rozsáhlý sortiment letniček, trvalek, balkónových květin, okrasných rostlin a také sazenic zeleniny,“ vyjmenovala Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.

Do Valašského Meziříčí v pátek 11. května míří také farmářský trh. „Lidé si budou moci přímo od výrobců a zemědělců z regionu koupit například čerstvou zeleninu, maso, mléčné výrobky či pečivo,“ říká referent oddělení rozvoje města Antonín Hořín s tím, že do města dorazí na 25 prodejců včetně květinového jarmarku. 

Součástí jarmarků bude i doprovodný program. „Návštěvníkům jarmarků předvedou zástupci místního Červeného kříže nácvik první pomoci,“ přibližuje program Střítezská.